רוברט לדרמן הוא מומחה מוביל בתחום האופטומטריה ההתפתחותית. הוא הראשון בארץ שקיבל תואר עמית (Fellow) מהמכללה לאופטומטריסטים המתמחים בהתפתחות ראייה בארה"ב, (College of Optometrists in Vision Development - www.covd.org), הוא עמית קליני בארגון הבינלאומי להפצת מידע על ראייה, (OEP - www.oep.org), וחבר בקבוצת הייעוץ המקצועי של רשת תסמונת קבוקי (www.kabukisyndrome.com/professional.html). הוא מעניק הרצאות רבות ברחבי הארץ למגוון קהלים, ממורי חינוך מיוחד המשתתפים בקורס המוכר על ידי האגודה הבריטית לדיסלקציה, ועד לצוות מחלקת הנדסת אנוש באינטל ישראל.

כאופטומטריסט התפתחותי, חייב רוברט לדרמן להכיר את הדרישות האופייניות לפעילויות השונות שאנשים עוסקים בהן בחיי היומיום. הוא מבין את מיומנויות הראייה הנדרשות למוסיקאי הלומד ניצוח, ובאיזה אופן הן שונות ממיומנויות הראייה הנדרשות לקריאה וכתיבה.

כעמית המכללה לאופטומטריסטים המתמחים בהתפתחות ראייה בארה"ב (COVD), רוברט לדרמן מחויב להרחבת השכלתו המקצועית על בסיס שוטף. הוא נוסע בכל העולם כדי להשתתף בכנסים מקצועיים וקורא את כתבי העת העדכניים ביותר, כדי להביא את הידע העכשווי ביותר ישירות לאנשים המגיעים למרפאתו לייעוץ. רוברט לדרמן מבין כיצד בעיות במערכת הראייה יכולות להשפיע על התפקוד הקוגניטיבי והמוטורי, ומכיר היטב את הדרישות הייחודיות המוטלות על מערכת הראייה במגוון של פעילויות כמו העתקה מהלוח, איות, תפיסת כדור או עבודה עם מחשב.

רוברט לדרמן מוזמן לעתים קרובות להרצות על בעיות ראייה הקשורות ללמידה. הוא ידוע כבר-סמכא בכל הנוגע להבנת ההבדלים הייחודיים בדרישות ממערכת הראייה ובמיומנויות הנדרשות בעת קריאתן של שתי שפות שונות כמו עברית ואנגלית. את הידע הזה הפך לעשייה פעילה בלדרמן ויז'ן, שבו אנשים מוצאים פתרונות לבעיות הקשורות לראייה, לעתים לאחר שנים שבמהלכן אמרו להם שאין להם שום בעיה בראייה.