לעתים קרובות שואלים אותי על ניתוחי לייזר. אפשר להבין את ההתעניינות בנושא. השיטה הניתוחית החדשה, LASIK, זוכה לפרסום רב. ההבטחה לניתוח מהיר ופשוט שיתקן את בעיות הראייה מפתה מאוד.

בחלק מן המקרים, השיטה החדשה ממלאת את ההבטחה. מטופלים רבים מרוצים מאוד מהתוצאות. עם זאת, כמו בכל ניתוח, גם ניתוחי לייזר אינם תרופת פלא, ולצד היתרונות חשוב להיות מודעים לסיכונים.

לפניכם כמה דברים שחשוב לדעת:

  1. יש אנשים שהם מועמדים טובים יותר לניתוחי LASIK (וסוגים נוספים של ניתוחי לייזר) מאחרים. ההחלטה אם מישהו הוא מועמד טוב או אינה תלויה בגורמים כמו מספר המשקפיים, בריאות העיניים, מבנה הקרנית והצרכים הראייתיים של המטופל. בזמן הייעוץ, אנו משוחחים על צורכי הראייה של המטופל כדי לסייע לו להחליט אם ניתוח לייזר הוא הטוב ביותר בשבילו.
  2. ניתוח לייזר אינו תרופת פלא לכל הבעיות. הניתוח אינו מבטיח שלא תצטרך יותר עדשות מגע או משקפיים. מספר המשקפיים שלך ימשיך להשתנות, ורוב האנשים יזדקקו למשקפי קריאה אחרי גיל 40. בנוסף לקריאה, יש צורך במשקפיים גם לכל הפעולות הכרוכות בראייה מקרוב: לראות את הארוחה שאתה אוכל, לדבר עם אנשים, לראות את השעה על השעון, ולעבוד מול מחשב.
  3. ניתוחי לייזר אינם נטולי סיכונים, וחשוב להבין היטב את כל הסיכונים לפני שבוחרים בניתוח.
    על אף אזהרות אלה, ניתוחי לייזר יכולים להיות פתרון מצוין ולסייע לך לראות טוב יותר ללא עדשות מגע או משקפיים. לפני בחירה בניתוח, אני מציע לך לקרוא בצורה מעמיקה על כל התהליך - יתרונותיו וחסרונותיו. אשמח לעזור לך בהחלטה חשובה זו.
  4. 1.אם תחליט לגשת לניתוח לייזר, חשוב שתקפיד על בדיקות עיניים סדירות לכל משך חייך. בעיות כמו גלאוקומה והיפרדות הרשתית נפוצות יותר אצל אנשים עם קוצר ראייה חריף, ואלה הם בדיוק האנשים שבוחרים בניתוחי לייזר. רבים מהם מפסיקים להיבדק בשנים לאחר ש"זרקו את המשקפיים".