הרצאה של רוברט לדרמן היא דרך נהדרת ומלהיבה ללמוד אודות תפקידה החשוב של הראייה בחייכם.
רוברט לדרמן מרצה זה שנים רבות בכל רחבי הארץ בפני מורים, מרפאים בעיסוק, רופאים, פסיכולוגים ואחרים. כל ההרצאות מלוות במצגת PowerPoint עם סרטוני וידיאו המציגים מקרים אמיתיים. עזרי ההמחשה עוזרים לקהל להבין לעומק את המושגים המוצגים בהרצאה. כל ההרצאות ניתנות בעברית או באנגלית לפי בחירתכם.

הזמינו תאריך להרצאה שלכם! התקשרו עוד היום לדינה בטל' 02-623-4888

ראייה. לכל החיים

במהלך הרצאה זו תיחשפו לעולם הראייה המרתק. נלמד על מרכזיותה של הראייה במגוון התנסויות לאורך חיינו ועל תפקידה החיוני והבלתי נפרד בהתפתחותן של מיומנויות מוטוריות וקוגניטיביות. ההרצאה מיועדת ומומלצת למרפאים בעיסוק, לפיזיותרפיסטים ולכל המעונין בהרחבת ידיעותיו בתחום הראייה.

בעיות למידה וראייה.

בהרצאה זו נדון בהרחבה במיומנויות הראייה הדרושות על מנת להצליח בביה"ס. דגש מיוחד יושם על תפקודי הראייה הנחוצים ליעילות מרבית בקריאה, כתיבה, העתקה מלוח וכו'. כמו כן נלמד מה הם הסימנים המובהקים המאפיינים תלמידים עם קשיי למידה הנובעים מליקויים בראייה. נפתח דיון באשר לאפשרויות טיפול בקשיים המונעים יעילות מרבית של המערכת העינית.

תנועות עיניים בקריאה

התבוננות עמוקה אל עולם תנועות העיניים הסקאדיות. תנועות עיניים זעירות אלו מאפשרות לנו מעבר ממלה למלה בזמן קריאה. בהרצאה זו נחשוף וננתח באופן מעמיק תפקוד שההתייחסות כלפיו, על פי רוב, היא כאל המובן מאליו. תנאי לנוכחות בהרצאה זו: השתתפות קודמת בהרצאה "בעיות למידה וראייה".

טכניקות פשוטות לאבחון מהיר

בהרצאה זו נלמד טכניקות המניבות "תשואות גבוהות" באבחון מהיר. שיטות אלה יאפשרו לכם לאמוד ולאבחן בדיוק גבוה יותר את יכולותיהם של לקוחות המגיעים אליכם, כמו גם הערכה נכונה באשר לצורך בהפניה מתאימה. בהרצאה זו תרכשו כלים נוספים להבהרת קשייהם של לקוחותיכם. תנאי לנוכחות בהרצאה זו: השתתפות מוקדמת בהרצאה "בעיות למידה וראייה".

ליקויים בעיבוד מידע חושי/סגנונות עיבוד לקויים ודיסלקציה

בדפוסי ההתפתחות האנושית התקינה, הראייה, כך מתברר, היא החוש הדומיננטי. הרצאה זו חוקרת את שורשיהן של לקויות למידה קלות והפרעות קשב מפרספקטיבה התפתחותית. התפיסות הנוכחיות בנושא של דיסלקציה עולות לדיון, וכך גם השאלה מדוע הניסיון להסביר דיסלקציה באמצעות תיאוריה אחת לכל השפות אינו הולם ועלול להטעות.

האמת על העיניים שלכם והמחשב

פרודוקטיביות ויעילות במקום העבודה נמצאות בראש מעייניו של כל מנכ"ל כיום. בסופו של דבר, אלו הם שני המפתחות להגברת רווחיות החברה. הרצאה זו המשולבת במצגת מתאימה באופן אידיאלי לחברות המחפשות דרכים לשפר את הפרודוקטיביות של עובדיהן. אם אתם כבר מבינים כמה חשוב שמקום העבודה יהיה ידידותי לעובדים מבחינת הנדסת אנוש, הרצאה זו נועדה לכם. תתוודעו לדרישות הייחודיות המוטלות על מערכת הראייה בעת העבודה מול מסך מחשב, וכיצד היעדר אבחון של בעיות ראייה יכול להוביל ללחץ בעיניים, ליציבה גרועה ולפגיעה ביעילות העבודה. ההרצאה כוללת עצות מעשיות להקטנת הלחץ על מערכת הראייה ולהגברת היעילות בעבודה באמצעות טיפול נכון בראייה ושיפורים ארגונומיים.

רואים מוסיקה

הרצאה זו הוצגה לראשונה באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בפני כיתה של סטודנטים לניצוח על תזמורת, והיא מושלמת עבור מורים למוסיקה. מיומנויות הראייה המופעלות בעת קריאת תווים הן ייחודיות, ושונות בכמה היבטים מהמיומנויות הנדרשות לקריאת מילים. המיומנויות הנדרשות כדי לקרוא פרטיטורה של תזמורת ובה בעת לשמור על קשר עין עם הנגנים מציבות אתגר גדול אף יותר. רבים מלומדי המוסיקה לא אוהבים לקרוא תווים תוך כדי נגינה. חלקם מנסים ללמוד את הקטע המוסיקלי בעל פה מהר ככל האפשר. רבים עושים מאמצים מיוחדים כדי לא לדלג על תווים, ואחרים פשוט מוותרים. הבנת הדרישות המוטלות על מערכת הראייה בקריאת תווים ומה ניתן לעשות כדי לשפר את המיומנויות הללו כדי להתמודד עם משימה מורכבת זו, יעשירו כל מוסיקאי וכל קורא תווים.

השלכות פגיעת ראש טראומטית ואירוע מוחי על הראייה

אנשים שעברו פגיעת ראש טראומטית (TBI) או אירוע מוחי (CVA) סובלים פעמים רבות מבעיות ראייה. חלק מבעיות אלו משפיעות על הקריאה ועל הריכוז, אך במקרים רבים מדי אין מאבחנים אותן, ולכן הן נותרות ללא טיפול. הרצאה זו מתארת את הסימפטומים הקלאסיים של תסמונת ראייה פוסט-טראומטית (PTVS) וכיצד האופטומטריה ההתפתחותית יכולה לספק דרכים רבות לשפר את איכות חייהם של אנשים אלה. בהרצאה עולה עניין השימוש בפריזמות המרחיבות את שדה הראייה אצל חולי המיאנופיה, בליווי דוגמאות.